EMDR terapijas
metode (1. līmenis)
EMDR ir standartizēta un strukturēta psihoterapijas metode, kuras pamatā ir dabisks acu kustību process, kurš aktivizē iekšējo satraucošo, traumatisko atmiņu pārstrādes mehānismu nervu sistēmā. Desensibilizācijas un traumu pārstrādes laikā, ar bilaterālas stimulācijas (acu kustībām, pamīšus piesitieniem pa ceļiem vai plaukstām, gaismas vai dzirdes stimulācijas) palīdzību, pamīšus tiek aktivizēta viena un tad otra smadzeņu puslode, tādējādi normalizējot emocionālo stāvokli (mazinot emociju intensitāti, atsaucot atmiņā satraucošo, traumatisko notikumu).
Kam es varu palīdzēt:
EMDR palīdzēt pēc piedzīvota psihotraumējoša notikuma (piemēram, avārijas, ugunsgrēka, uzbrukuma, nelaimes gadījuma, katastrofas, u.c.) samazināt pēc traumas stresa simptoma izpausmes, trauksmi, bailes, panikas lēkmes, fobijas, depresiju, seksuālo disfunkciju, atkarības, ēšanas un personības traucējumus.
Ko Tu iegūsi no terapijas:
Ar EMDR metodes palīdzību ir iespējams reālāk un konstruktīvāk uztvert notikušo un šobrīd notiekošo, piemēram, atgūt kontroles izjūtu, uzlabot pašvērtējumu, mazināt uzmācīgas domas, paaugstinātu modrību, murgus u.c. simptomus, kas bieži traucē un ierobežo ikdienas dzīvi. Ar EMDR var palīdzēt pārstrādāt bērnības traumatisko pieredzi (emocionālas (kliegšanas, kaunināšanas, pazemošanas, ilgstošas pamešanas novārtā, iebiedēšanas, mobinga, u.c.), fiziskas (pēršanas, raustīšanas, grūstīšanas, kniebšanas, dedzināšanas, u.tml.) un seksuālas vardarbības pieredzi, pēkšņu tuva cilvēka zaudējumu, u.c.). EMDR palīdz mazināt bailes no satraucošiem notikumiem nākotnē (piemēram, no publiskas uzstāšanās, šķiršanās, eksāmena, dzemdībām, u.tml.). Tāpat arī mazina fiziskus simptomus, piemēram, hroniskas sāpes.
Vairāk par EMDR info atradīsiet: EMDR Latvija un EMDR European Association – EMDR Europe is the official professional association of National EMDR Associations & What is EMDR therapy and why is it used to treat PTSD?